skip to Main Content
+421 905 24 24 24   
SECURIDO Odpovedá Na Vaše Otázky:

SECURIDO odpovedá na Vaše otázky:

  1. Ako by si mali ľudia počas  zabezpečiť byty počas dovoleniek a kým nie sú doma?
  2. Existuje viacero typov cylindrických vložiek a kľúčov na zamykanie? Aké sú rozdiely medzi nimi, výhody prípadne  nevýhody..
  3. Aké sú vychytávky na ochranu pred zlodejmi? Nejaké špeciálne novinky alebo osvedčene triky?
  4. Ktoré kroky na ochranu pred zlodejmi sú v byte najúčinnejšie?

 

 

  • Ako by si mali ľudia zabezpečiť byty počas dovoleniek a kým nie sú doma?

Bezpečnostné dvere sú jednou z najlepších možností, ako si ochrániť svoj byt.

Kvalitné certifikované bezpečnostné dvere zabezpečia rodine, aby si dokonale užila dovolenky alebo víkendu bez toho, aby sa museli obávať, či sa im niekto do bytu dostane alebo nie.  Bezpečnostné dvere sa odporúčajú nielen ako ochrana proti zlodejom, ktorí by sa mohli dostať do Vášho bytu a narušiť intimitu súkromia, hrabať sa vo Vašich osobných veciach a odniesť si cennosti a narobiť pri tom veľký neporiadok, ale ochránia Váš byt aj proti požiaru alebo dymu zo schodiska ktorý tiež dokáže kompletne zničiť vybavenie bytu.

 

 

  • Existuje viacero typov cylindrických vložiek a kľúčov na zamykanie, a aké sú medzi nimi rozdiely?

Existuje viacero typov bezpečnostných vložiek a tým aj kľúčov k bezpečnostným dverám. Každá bezpečnostná vložka by mala byť riadne certifikované samostatne alebo spolu s dverami podľa STN EN 1627, spĺňať predpísané kritériá a byť chránená kvalitným certifikovaným bezpečnostným kovaním. Výber vložky ovplyvňuje celkovú kvalitu zabezpečenia, preto je nutné venovať jej výberu dostatočnú pozornosť.

Vložka musí byť odolná voči odvŕtaniu, zalomeniu, vlámaniu, vytrhnutiu, vyplanžetovaniu a aj proti nelegálnej výrobe kľúčov.

Na trhu je v súčasnosti veľa druhov vložiek a kľúčov od rôznych výrobcov, rôznej  

kvality. Ak človek nie je odborník na tieto veci, mal by si nechať poradiť od odborníkov. Každý predajca bezpečnostných dverí vie odporučiť kvalitnú bezpečnostnú vložku vhodnú

do typu dverí, s ktorými väčšinou býva certifikovaná.

 

 

  • Aké sú vychytávky na ochranu pred zlodejmi? Nejaké špeciálne novinky alebo osvedčené triky?

Predchádzať nepríjemnému prekvapeniu po návrate z dovolenky nie je až také stopercentné, pretože dôvtipnosť zlodejov už od nepamäti nemá hraníc. Ale sú tu možnosti, ktoré by sme mali využiť a obmedziť, alebo v mnohých prípadoch aj zabrániť vniknutiu cudziemu človeku do bytu.

Medzi „Vychytávky“ určite patria alarmy, napojené cez políciu na systém centrálnej ochrany, taktiež tam patria kvalitné certifikované bezpečnostné dvere, veľmi vhodné je, ak je zvonka na „guľa/madlo“ nie kľučka, a ak máte dobrého suseda, to je na nezaplatenie.

 

 

  • Ktoré kroky na ochranu pred zlodejmi sú v byte najúčinnejšie?

Najúčinnejšie je zabezpečiť si byt kvalitnými bezpečnostnými dverami. Pokiaľ bývate na prízemí môžete uvažovať aj o mreži na balkón. Je nutné dodržiavať a uzamykať hlavný vchod, taktiež dvere na svojom byte. Bezpečnostné dvere sú bezpečnostné len vtedy, pokiaľ sú riadne zamknuté a všetky bezpečnostné body vysunuté do zárubne. Nezamknuté a iba zatvorené bezpečnostné dvere neplnia svoju úlohu na 100%, lebo na ich prekonanie v tomto prípade stačí, ak zlodej prekoná a zatlačí jazýček a dvere otvorí. Pokiaľ sú zamknuté, zlodej nemá šancu. Dobrú službu nám urobí aj alarm a ako som už spomínala aj dobrý sused.

 

This Post Has 0 Comments

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back To Top